Maytepe's Blog

Just another WordPress.com weblog

ÇYDD ve ÇEV yöneticilerine 30 yıla kadar hapis istemi

ÇYDD ve ÇEV yöneticilerine hapis istemi‘Ergenekon’ soruşturması kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Çağdaş Eğitim Vakfı yöneticileri ile üyelerinden oluşan 8 sanığın, 7,5 ile 30 yıl arasında değişen hapisle cezalandırılması istendi.

Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet savcıları Ercan Şafak, Murat Yönder ve Zekeriya Öz tarafından hazırlanan iddianame, bugün sanık avukatlarına verildi. İddianamede, sanıklardan Mustafa Namık Kemal Boya’nın ”Ergenekon Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma”, ”Devletin Güvenliğine İlişkin Gizli Belgeleri Temin Etme” ve ”Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek” suçlarından 12,5 yıldan 30 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

İddianamenin kabul edildiği İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan Eski ÇEV Başkanı Gülseven Yaşer ile Fatma Nur Gerçel’in ”Ergenekon Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” ve ”Hukuka Aykırı Olarak Kişiler Verileri Kaydetmek” suçlarından 8 yıldan 19,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen iddianamede, Ayşe Yüksel, Halime Filiz Meriçli, Hamdi Gökhan Ecevit, Ömer Sadun Okyaltırık ve Aydın Ortabaşı’nın da ”Ergenekon Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapse mahkum edilmesi talep edildi.

Reklamlar

Single Post Navigation

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: