Maytepe's Blog

Just another WordPress.com weblog

Meryem Ana rolü için Angelina Jolie’ye teklif

angelina_jolie_izdiham_yaratti.jpg (250×177)Ünlü aktrist Angelina Jolie’ye Türkiye’den Meryem Ana rolü teklif edilecek.

İZMİR´de geçen hafta sona eren Travel Turkey Turizm Fuarı, kentin tanıtımını konu alan, ilginç bir proje önerisine sahne oldu. Şehrin inanç turizmi potansiyelini artırmaya yönelik projede,
Meryem Ana’nın Anadolu topraklarında, özellikle de İzmir Selçuk ve Efes’te yaşadığı dönemi konu alan bir filmin çekilmesi öngörüldü. Filmin başrolü için dünyaca ünlü aktrist Angelina Jolie´ye teklif götürülmesi düşünülüyor.

İzmir’in tanıtım gönüllülerinden deneyimli turizmci Dilek Araç, senarist Serkan Urgancı ve Umut Hoşafçı ile birlikte Meryem Ana’nın hayatının canlandırılacağı `Efesli Meryem’ filminin senaryosunu kaleme aldıklarını söyledi. Selçuk ve Efes’te çekilmesi planlanan film projesinin Travel Turkey Fuarı için İzmir’e gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerine sunulduğunu anlattı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı’nın da ilgi ile karşıladığı projenin bir diğer heyecan uyandıran noktasının ise projede yer alması düşünülen yıldızlar olduğunu dile getiren Araç, Meryem Ana rolü için Angelina Jolie, filmi çekmesi için dünyaca ünlü bir yönetmen ile görüşüleceğini açıkladı.

Meryemana Evi
Projenin fikir mimarlarından Dilek Araç, “Proje ile inanç turizmi kapsamında Selçuk’a gelen yıllık 1.5 milyon turist sayısını, 10 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. Dünyada yaklaşık 300 milyon kişi inanç turizmi kapsamında seyahat ediyor. İnanç turizmi aynı zamanda dünya barışının ve kültürlerarası iletişimin gelişmesinde de önemli rol oynuyor. Ülkemiz bu bakımdan çok zengin. Bu çalışmadaki hedefimiz ise, İzmir ili sınırları içinde yer alan ve tüm dünya dinleri tarafından kutsal kabul edilen Meryemana Evi´nin İnanç Turizmi açısından tanıtılması’ dedi.

Reklamlar

Single Post Navigation

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: